Případová studie Markysport.cz

Zvýšení návštěvnosti z neplacených zdrojů o 103 %

 

Popis klienta

Klient vyrábí sportovní oblečení (dresy) a jiné sportovní doplňky na míru pro týmy.
Cílovou skupinou jsou tedy jak profesionální týmy, tak i amatéři, kteří chtějí udělat nový design klubových dresů nebo firemní merchandising.

Jaký byl cíl od klienta?

Dostat se u vybraných sportovních kategorií na přední pozice v organickém vyhledávání na Google. Hlavní kategorie byly fotbalové dresy a hokejové dresy. Konkurence v tomto odvětví je velká, jelikož se jedná o sportovní doplňky, kde je velké množství e-shopů s prodejem originálních dresů a sportovního oblečení.

 

Jak jsme postupovali?

Prvním krokem, bylo vypracování analýzy klíčových slov, kterou jsme nahráli do SEO nástroje Collabim a vyhodnotili jsme si tak aktuální stav a pozice. Výsledkem toho bylo určení kategorií, na které se postupně zaměříme. Zaměřili jsme se na nejvíce relevantní klíčová slova, která měla velkou hledanost a obchodní potenciál. Na základě toho jsme si určili měsíční rozpočet a strategii, která zahrnovala linkbuilding a technické úpravy na webové stránce. Sledovali jsme také konkurenci, abychom měli přehled na trhu o změnách, které podniká v rámci SEO aktivit.

 

Reporting aktivit

Každý měsíc jsme klientovi prezentovali výsledky naší práce, zahrnující report získaných odkazů, odkazů na vytvořené články a náklad těchto aktivit dle dohody. Jednou za 3 měsíce probíhal report pozic, kdy jsme vytvořili analýzu změn, které naše práce přinesla za toto období. Klient si tak mohl vyhodnotit reálné výsledky pozic u klíčových slov, že jde vše správným směrem.

 

Výchozí pozice klienta

Na základě analýzy klíčových slov jsme se zaměřili na vybraná klíčová slova, která pro nás měla největší obchodní potenciál. Ovšem výsledky se nepřímo projevovaly i na ostatních klíčových slovech. 

Na obrázku můžeme vidět pozice u vybraných klíčových slov ze segmentu fotbal.
V prvním sloupci je klíčové slovo, ve druhém sloupci jeho měsíční hledanost a v posledním výchozí pozice ve 4. měsíci 2020.

Případová studie Marky

Zde můžeme vidět to stejné ze segmentu dresů na hokej.

Případová studie Marky

Výsledky práce

Na těchto obrázcích už můžeme vidět v posledním sloupci progres u stejných klíčových slov za období duben 2020 – březen 2021.  Ve vybraných kategoriích a hlavních klíčových slov jsme se posunuli téměř u všech klíčových slov na pozice do čísla 10. To značí, že jsme dostali klienta na tyto klíčová slova na první stránku Google. V některých případech jsme se umístili dokonce na první pozici nebo v důležitých místech TOP 3.

Případová studie Marky
Případová studie Marky
Případová studie Marky

Co to měřitelně přineslo klientovi?

Klientovi to přineslo měřitelné zlepšení pozic na důležitá klíčová slova, kdy byl lépe dohledatelný ve vyhledávačích Google i Seznam. Měřitelně se zvedla na základě dat z Google analytics návštěvnost z neplacených zdrojů o 103 %. Se zvýšenou návštěvností se zvýšil i počet zájemců o jeho služby.

Rychlý kontakt:

           Tereza Vyroubalová

           Obchodní oddělení

           Tel.: 774 557 598

Poptávkový formulář:

Získejte nezávazný cenový návrh.

           Tereza Vyroubalová

           Obchodní oddělení

           Tel.: 774 557 598

Poptávkový formulář:

Získejte nezávazný cenový návrh.